|
|
|
Publikációk
Megjelent a Szaktudás Kiadó Ház gondozásában – 2002
A könyvből részletek: Főmenű – Titkárnő ABC
A kiadó ajánlása:
"Rendkívüli odaadásról és szakmaszeretetről tanúskodó könyvében Müller Éva saját titkárnői tapasztalatai és szaktudása alapján összefoglalja mindazt, amit egy munkáját lelkiismeretesen végző titkárnőnek tudnia kell, amelynek elsajátítása minden leendő titkárnő számára "kötelező". Könyvének nagy részét tehát a szakmai ismeretek körének bemutatása adja: a gép- és gyorsírás, a számítógép-használat, a nyelvismeret, a jó megjelenés, a kellemes modor, a megbízhatóság, a kellemes irodai környezet kialakításának képessége, a "klasszikus" titkárnői munkák (pl. postabontás, levelezés, irattározás, selejtezés stb.) elvégzése, a vendégek fogadása, a protokoll ismeretek, a telefonálás szabályainak betartása, a delegációk fogadása, a szállás-, vacsora- és taxirendelés mind-mind beletartozik a titkárnő feladatainak sorába. Persze a szerző nem vállalkozhatott arra, hogy ezek mindegyikének tudnivalóit (pl. számítógép-használói alapismeretek) részletesen leírja - ez egy-egy szakterület oktatásának tananyaga -, csupán felhívja a figyelmet a legszükségesebb tudnivalókra, megosztva az érdeklődővel saját tapasztalatait is, azokat amelyek az irodai gyorsmásolók, a számítógép használatát megelőző időkből származnak, és azokat is, amelyek a korszerű titkárnői munka velejárói. Különösen érdekesek és személyes jellegűek a könyv utolsó fejezetei, amelyekben az Országházban végzett munkájáról, az itt szerzett élményekről, kapcsolatokról számol be a legnagyobb tisztelet hangján és a hivatali titoktartás szabályainak betartásával."
Dr. Göncz Árpád, a Magyar Köztársaság volt elnöke hozzám intézett levele – 2002
„Kedves Asszonyom,
köszönöm a Titkárnő ABC-t. Nem vitás, hogy én többet tanulok belőle, mint a titkárnőm. Tudja jól, hogy minden "főnöknek" a titkára a főnöke!
Meleg barátsággal: Göncz Árpád”
A 10 éves a Liget-fotópályázat eredményhirdetése és a díjátadás a Néprajzi Múzeumban került megrendezésre, ahol kiállították a díjnyertes fényképeket.
Az 1956-os magyar forradalom és szabadságharc központi emlékműve – Budapest, XIV., Ötvenhatosok tere
Nagyon igényes kiadvány, ahogy az általuk szervezett utazások is.
Örülök, hogy beválasztották a Tokióban, 2019-ben készült fotóm és kaptam egy tiszteletpéldányt az albumból. Egyébként a fotókönyv megvásárolható és ötleteket ad az utazási iroda programjainak kiválasztásához.
Az elmúlt 20 évben csak velük utaztam és minden program tökéletes volt.
Nagyon szép emlékeket köszönhetek a Fehérvár Travelnek.
https://www.fehervartravel.hu/
A kiállításmegnyitóról készült fotóalbum itt látható:
A kiállítók: Fodor Györgyi Szeréna - Kína és Müller Éva - Japán
Az album elején láthatók a kiállított fotóim, nagy felbontásban.
A végén pedig egy videó a megnyitó pillanatáról.
A kiállításmegnyitóról készült fotóalbum itt látható:
A kiállítók: Both Balázs, Garay Klára, Horváth László, Matyi Kati, Mészáros Ödön, Müller Éva, Puha Titusz, Rosch Gábor, Surányi J. András, Zsuppán Éva
A kiállított saját fotóim, nagy felbontásban itt láthatók:
A kiállításmegnyitóról készült fotóalbum itt látható:
A kiállítók: Both Balázs, Garay Klára, Horváth László, Matyi Kati, Mészáros Ödön, Müller Éva, Puha Titusz, Rosch Gábor, Surányi J. András, Zsuppán Éva
A kiállításmegnyitóról készült fotóalbum – végén a kiállított fotóimmal és Selényi Károly fotóművész megnyitójáról készült videóval – itt látható:
A kiállítók: Fodor Györgyi Szeréna, Kacskovics Fruzsina, Latin János, Müller Éva, Thaler Tamás és Varsányi Katalin.
A megnyitón Müller Zsolt és Müller Éva fotózott.
Olvadó jövőnk – Az Északi- és Déli-sarkvidék törékeny jelene című fotókiállítás megnyitója a Magyar Természettudományi Múzeumban.
Figyelmetekbe ajánlom Kércz Tibor és Komáromi Csaba fantasztikus képeit.
A megnyitón készült fotóim közül nyolcat feltöltöttek a múzeum Facebook oldalára.
Az eseményről készült írás és a fotóim itt láthatók.
Megjelent a Kincses Belváros Egyesület gondozásában – 2017
A hivatalos könyvbemutató 2017. december 7-én volt a FUGA Építészeti Központban, majd december 18-án a Józsa Judit Galériában.
A könyv mindkét helyen megvásárolható.
A könyvben megjelent a korábban ismertetett és pályázaton helyezést elért írásom az 1956-os emlékeimről, pár fotóm az Adria-palotáról és az alábbi visszaemlékezés a januári csoportos kiállításról, mely a Széphárom Közösségi Térben került megrendezésre.
Egy kiállítás margójára
Amikor megkaptam az első emailt a kiállítás tervezéséről és a felkérést, hogy vegyek részt, nagy örömet éreztem. Egyből felismertem, hogy most a legkedvesebb fotóim közül válogathatok, hisz épületfotóim már megjelentek a Budapesti Városvédő Egyesület fotós csoportjának kiállításain. Az előkészületek, a fotók kiválasztása, nyomtatása, a keretek megrendelése és a képek beillesztése az örömteli várakozás hangulatában teltek.
Az elmúlt évek legkedvesebb tizenöt fotójával vettem részt a kiállításon. Nagyon hálás vagyok a szervezőknek, hogy a korábban látható épületfotók mellett ezt az arcomat is megmutathattam az érdeklődőknek.
Köszönöm mindenkinek aki megtisztelt jelenlétével a nyitó- vagy zárórendezvényen, illetve ellátogatott a kiállítás ideje alatt a Széphárom Közösségi Térbe.
Annak pedig örülök, hogy közelebbről megismerhettem az alkotótársakat.
A névsor ábécé sorrendben: F. Dobi Ágnes, Fekete Géza, Fodor Györgyi Szeréna, Kacskovics Fruzsina, Lipták Károly, Nagy András, dr. Simon Gáborné, Székács Judit, Végh Júlia és Vizy László.
A kiállításról készült fotóalbum – elején a kiállított fotóimmal – itt látható:
|
|
|
|
|
|